KOMUNIKAT ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI BUDOWLANO-MIESZKANIOWEJ „POLITECHNIKA”

Szanowni Mieszkańcy,

Zarząd Spółdzielni informuje, że w dniu 28 kwietnia 2026 r. ujawniono rażące naruszenie zasad reprezentacji Spółdzielni oraz bezprawnego działania, na szkodę Spółdzielni. Dopuścił się tego członek Rady Nadzorczej, który otwierał pierwszą i drugą część Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Naruszenie polegało na zleceniu wykonania usług poligraficznych w imieniu Spółdzielni – materiałów o charakterze wyborczym, w tym ogłoszeń wywieszanych na klatkach schodowych oraz broszur informacyjnych dotyczących grupy 8 kandydatów do Rady Nadzorczej na koszt Spółdzielni.

Należy tu wyraźnie wskazać, że zlecenie zostało złożone w firmie, która w przypadku takiej potrzeby dotychczas realizowała zlecenia również od Spółdzielni.

Podkreślenia wymaga , że złożenie przedmiotowego zlecenia odbyło się bez wiedzy i zgody Spółdzielni, przy jednoczesnym posłużeniu się jej danymi identyfikacyjnymi (NIP) jako płatnika. W konsekwencji firma, która zrealizowała zlecenie przekazała fakturę na kwotę 800 zł.

Członek Rady, który dopuścił się przedmiotowego nie był uprawniony do składania zamówień w imieniu Spółdzielni. Zamówione materiały miały charakter prywatny.

Spółdzielnia nie uznaje wynikających z nich zobowiązań jako swoich.

Zarząd zgłosił nieprawidłowość w KSEF, oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami musiał złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej dla Warszawa-Mokotów.

Zarząd stanowczo potępia wszelkie próby wykorzystywania Spółdzielni oraz jej finansów do celów prywatnych lub wyborczych, z pominięciem obowiązujących zasad i procedur i na bieżąco podejmuje i będzie podejmować dalsze działania w celu ochrony interesów Spółdzielni i jej członków oraz zapobieżenia podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd SBM „Politechnika”

Przewijanie do góry